Spotkania i konferencje

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA

KURT LEWIN: CONTRIBUTION TO CONTEMORARY PSYCHOLOGY

(BYDGOSZCZ-MOGILNO, 10-12.09.2004)

 

Instytut Psychologii Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego oraz władze miasta Mogilna zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Kurt Lewin: Contribution to Contemporary Psychology”, która odbędzie się w dniach 10-12 września 2004r. w Bydgoszczy oraz Mogilnie.

Patronat nad konferencją objęły: Komitet Nauk Psychologicznych Polskiej Akademii Nauk, Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Rektor Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego oraz Marszałek i Wojewoda regionu kujawsko-pomorskiego.

Celem konferencji jest prezentacja wpływu dorobku naukowego K. Lewina (1890-1947) na współczesną naukową oraz praktyczną psychologię. W ramach części naukowej konferencji zaplanowano 3 sesje plenarne, 4 sympozja oraz sesję plakatową. Poza naukowym charakterem konferencji warto podkreślić część „memoriałową”, dotyczącą życia K. Lewina oraz jego rodziny.

Szczególny charakter tej konferencji wynika z faktu, iż to właśnie położone w regionie kujawsko-pomorskim Mogilno jest miastem, w którym urodził się twórca teorii pola psychologicznego. W związku z tym, dla uczestników konferencji przewidziano udział w wielu interesujących i wyjątkowych wydarzeniach – zaplanowano m.in. odsłonięcie tablicy pamiątkowej na ścianie domu, w którym urodził się Kurt Lewin, otwarcie pierwszej tego rodzaju wystawy pt. Kurt Lewin i jego rodzina w Muzeum Ziemi Mogileńskiej, jak również wystawę książek związanych z tematyką „lewinowską”.

Należy również podkreślić, że udział w konferencji zapowiedziało wielu znakomitych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele rodziny: Miriam oraz Thomas Lewin, jak również uczniowie i następcy K. Lewina, m.in. Dorwin Cartwright, Albert Pepitone, Bertram Raven, Beatrice Wright.

Szczegółowe informacje na temat programu konferencji oraz warunków udziału dostępne są na stronie internetowej www.lewin2004.bki.pl oraz www.lewin2004.ab.edu.pl , jak również w Instytucie Psychologii Akademii Bydgoskiej pod niżej wskazanym adresem:

 

Instytut Psychologii

Akademia Bydgoska im. Kazimierza Wielkiego

ul. Leopolda Staffa 1, Collegium Psychologicum

PL-85867 Bydgoszcz

tel./fax: (+52) 370 84 01

e-mail: r.koc@ab.edu.pl

[Strona glowna] [Temat wydania] [Aktualności] [Psychologia społeczna] [Psychologia rozwojowa] [Psychoterapia] [Z pogranicza psychologii] [Język a świat] [Magdalena Nawrocka o depresji i nie tylko] [Hipnoza] [Spojrzenia] [Informatory] [Biblioteka psychologa] [Psychologia w Internecie] [Wieści z PTP] [Spotkania i konferencje] [Projekty badawcze] [Czat] [Współpraca] [Archiwum artykułów] [Redakcja] [Akty prawne]

© Copyright by Psychologia.vel.pl Marcin Zawojski

2001 - 2005

Wszystkie prawa zastrzeżone

webmaster